مجهز شدن آیپد پرو ۲۰۱۸ به فیس آی دی و دوربین TrueDepth

0

مجهز شدن آیپد پرو به فیس آی دی و دوربینTrueDepth

پس از معرفی گوشی آیفون X و مجهز شدن این گوشی به قابلیت فیس آیدی، ظاهرا کمپانی اپل به دنبال اضافه کردن این قابلیت به سری تبلت آیپد پرو خود در سال ۲۰۱۸ است. در این صورت اپل با اضافه کردن این قابلیت به دیوایس‌های هوشمند خود، این امکان را فراهم می‌آورد که دکمه هوم دیوایس‌های خود را حذف کند.

دوربین TrueDepth

مینگ چی کو، تحلیلگر شرکت KGI که سابقه درخشانی در راستای پیش‌بینی برنامه‌های آینده شرکت اپل دارد، بر این باور است که تبلت آیپد پرو شرکت اپل قرار است که از دوربین TrueDepth نیز بهره ببرد.

TrueDepth

فیس آی دی

با اضافه کردن قابلیت فیس آی دی و توانایی تشخیص چهره، توسعه دهندگان نرم‌افزارها نیز برای توسعه اپلیکیشن‌های مختلف تشویق می‌شوند که این امر موجب تقویت اکوسیستم شرکت خواهد شد.

در حال حاضر اطلاعاتی در ارتباط با طراحی تبلت آیپد پرو ۲۰۱۸ شرکت اپل در دسترس نیست و حذف دکمه هوم نیز تاکنون توسط شرکت اپل مورد تایید قرار نگرفته است. کو همچنین پیش‌بینی کرده که در آیفون‌های سال ۲۰۱۸ به جای استفاده از سیستم تاچ آی دی، از فیس آی دی استفاده خواهد شد. این تحلیلگر همچنین پیش‌بینی کرده بود که کمپانی اپل از نمایشگرهای اولد OLED در دیوایس آیپد ۲۰۱۸ خود استفاده کند.

این نکته نیز در خور تامل است که کمپانی بزرگ اپل، برای قابلیت تاچ آی دی خود نیز در دیوایس‌های قبلی خود، رویکرد مشابهی را پیش گرفته بود. به این صورت که این شرکت، ابتدا این قابلیت را برای آیفون ۵ اس خود معرفی کرد، سپس در سال ۲۰۱۶ میلادی، پیش از معرفی این قابلیت برای مک بوک پرو، آن را به تبلت آیپد ایر ۲ اضافه کرد.

البته این نکته قابل ذکر است که تا تایید کردن این مسائل توسط شرکت اپل، می‌توان از آنها به عنوان احتمالات یاد کرد.

منبع: Apple Insider

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک پاسخ قرار دهید